Piwo, które pomaga

Czasem picie piwa, to po prostu picie piwa. A czasem może to być też coś więcej. Na przykład: drobna pomoc osobie w potrzebie

Piwo Grodziskie dla Michała

W ostatni weekend zadebiutowało Piwo Grodziskie z browaru Jan Olbracht. Jest to piwo, które zwyciężyło w konkursie Viking Brewmaster Challenge. Grodziskie nieco nietypowe, bo z dodatkiem soku jabłkowego, suszonych śliwek, herbaty lapsang oraz świeżych malin.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/65732314_2279189345460200_2499346253859520512_o.jpg?_nc_cat=102&_nc_oc=AQnOUsfoavwz3-RZwjydsfR1iLCzhsEXW6TjiB-v_H03yIYRWy_NokmHPYYLWaQTZCHyx2Ux5-3A9Ghlf1CX4xvB&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=fe37f12790c8b3fd12ce9829aac3365a&oe=5DA4A512
etykieta Piwa Grodziskiego z Jana Olbrachta

O samym piwie można pisać długo. Jednak dużo ważniejsza jest jego przesłanie. Dochód z tego piwa jest przeznaczony na rehabilitację Michała, piwowara browaru Jan Olbracht, który uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu. Pieniądze zebrane ze sprzedaży piwa zostaną przeznaczone na jego rehabilitację.

premiera zwycięskiego Piwa Grodziskiego, zdjęcie: Paweł Leszczyński

Warto wypić Piwo Grodziskie za zdrowie Michała. Nie tylko w przenośni, ale i całkiem dosłownie. Piwo można znaleźć w dobrych pubach i multitapach w całej Polsce. Trafi także do butelek.

Relacja z konkursu Viking Brewmaster Challenge 2018

Na festiwalu Się Pomaga

Idea pomocy bliźnim nie jest obca fanom piwa (więcej w artykule: Piwo charytatywnie). Także Piwny Klub i Lotne Festiwale Piwa postanowiły dołączyć do zacnego grona osób, które niosą pomóc.

Na Lotnych Festiwalach Piwa w Gliwicach i Warszawie na scenie zorganizowano zbiórki pieniędzy dla potrzebujących dzieci. Organizatorzy zwrócili się do fundacji Się Pomaga z prośbą o pomoc w zbiórce. To fundacja wyznaczyła osoby najbardziej potrzebujące i zadbała o to, by pieniądze trafiły bezpośrednio do nich.

Lotny Festiwal Piwa – osoby, które wsparły zbiórkę, zdjęcie: Piwny Klub

Na scenie licytowano gadżety i zestawy piwne, które przekazały browary oraz organizatorzy. Fani piwa okazali się szczodrzy. W ten sposób dla maluchów w potrzebie: Ignasia i Karolinki zebrano ponad 10 tysięcy złotych.

Piwo łączy, a czasem także pomaga. To bardzo budujące, że tak wiele osób chce otworzyć swoje serca na potrzebujących. Z pewnością takich akcji będzie jeszcze więcej.

Kategorie
Wydarzenia

Komentarze

Wspiera nas
logo Druguego Dna

Podobne wpisy