wspieramy polski kraft 2 dno drugie dno pub bar

#WspieramyPolskiKraft

Nie ma osoby w Polsce, która by nie doświadczyła uciążliwości związanych z pandemią koronawirusa. Siedzenie w domu, zdalna praca, a i rozrywek mniej. Nie można się spotykać ze znajomymi, wyskoczyć do kina czy na piwo…

Inni mają gorzej

I choć marne to pocieszenie, jednak są tacy, co mają gorzej. Są to niestety małe firmy, często rodzinne biznesy. Szczególnie mocno kryzys (bo tak już można o tym mówić) dotyka branżę piw rzemieślniczych.

Zamknięte puby, bary, multitapy – to prawdziwy problem. Lokale mogą się utrzymać tylko wtedy, gdy odwiedzają je klienci. Brak zamówień to brak dochodów, a wysoki czynsz i pensje pracowników trzeba jakoś opłacić. Brak dochodów przez kilka miesięcy będzie oznaczać długi dla właścicieli (dla których często to jedyny zarobek), zwolnienia pracowników i zamykanie lokali.

A dla rzemieślników, producentów piwa i cydru – upadek miejsc, gdzie sprzedają dużą część swojej produkcji. Także oni są w trudnej sytuacji: sprzedają się wyłącznie butelki, sprzedaż beczek (puby) zupełnie stanęła. A kredyty i leasingi na sprzęt trzeba zapłacić.

Choć brzmi to jak czarnowidztwo, to tylko drobny wycinek problemów. Przeciągające się zamknięcie lokali może być bardzo niebezpieczne dla rzemieślników.

Czy można jakoś pomóc?

Na szczęście tak. Choć nie rozwiąże się w ten sposób wszystkich kłopotów branży, to jednak można pomóc rzemieślnikom przetrwać trudny okres. Przynajmniej częściowo.

Od niedawna ruszyła akcja #WspieramyPolskiKraft. To zupełnie spontaniczna akcja, która ma zwrócić uwagę na problemy branży. Jest też miejscem wymiany informacji na temat działań, które mogą pomóc rzemieślnikom. Powstała do tego nawet mapka. Co można tam znaleźć? Oferty dowozu, linki do zrzutek, promocyjne akcje producentów, pubów i sklepów.

Warto zajrzeć na akcję i wesprzeć polskich rzemieślników.

Linki:

wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/201035574539259/

mapka: https://bit.ly/WspieramyPolskiKraft

hashtag: #WspieramyPolskiKraft

Kategorie
ArtykułyRynek

Komentarze

Wspiera nas
logo Druguego Dna

Podobne wpisy