Festiwale w wersji on-line

Koronawirus nie był łaskawy dla gastronomii. Ale jeszcze gorsza plaga spadła na branżę eventową, czyli organizatorów festiwali i wydarzeń masowych.

Na szczęście zaradność ludzka nie zna granic i dość szybko pojawiły się inicjatywy, które mogłyby choć częściowo zapełnić pustkę. Z pomocą przyszedł internet i media społecznościowe. W sieci odbywają się koncerty, przedstawienia teatralne a nawet festiwale piwa.

Festiwale piwa i cydru

Jedną z pierwszych inicjatyw był Internetowy Festiwal Piwa. Stworzony przez organizatorów Lotnych Festiwali Piwa, które miały odbyć się w wielu miastach w całej Polsce. I choć pandemia pokrzyżowała plany na pierwszą połowę roku, to wersja internetowa okazała się sukcesem. Przed ekranami zasiadły setki fanów piwa, by oglądać i włączać się w dyskusje z blogerami, piwowarami i fanami piwa. Na dzień dzisiejszy obyło się aż 9 edycji, w tym jedna z Wrocławskim Festiwalem Dobrego Piwa. Całość można obejrzeć na kanale Piwnego Klubu.

Pandemia dała też impuls do stworzenia czegoś nowego. Dzięki lockdownowi po raz pierwszy zaistniał festiwal cydru. Festiwal Polski Cydr online, bo taka jest jego pełna nazwa, zgromadził cały światek cydrowych rzemieślników w jednym miejscu. Były fachowe dyskusje, degustacje cydrów, rozmowy z restauratorami i sommelierami.

Dzięki pandemii udało się to, co przez lata nie było możliwe: festiwal polskiego cydru rzemieślniczego zaistniał po raza pierwszy. Całość obejrzeć można tutaj.

Warszawski Festiwal Piwa – Bez Granic

Jeden z najważniejszych festiwali w Polsce, czyli Warszawski Festiwal Piwa także musiał zmienić swoje plany. Wersja „w realu” została przełożona na czas po pandemii. A tymczasem 8 sierpnia startuje pierwsza edycja nazwana „Bez Granic„, gdyż jak wiadomo internetu żadne fizyczne granice nie dotyczą.

Organizatorzy zaplanowali na ten dzień wywiady, rozmowy i dyskusje z wieloma znanymi postaciami polskiej sceny rzemieślniczej. Będą więc blogerzy, podróżnicy, vlogerzy i piwowarzy. Będą także znani goście z zagranicy. Co ciekawe, w tej edycji można będzie także wziąć udział w degustacjach. Dzięki rozesłanym wcześniej zestawom fani piwa będą mogli degustować wspólnie z ekspertami.

Dla tych, którzy nie chcą siedzieć w domu, przygotowano wersję pubową. W 13 multitapach w całej Polsce piwa degustacyjne (dokładnie te same) pojawią się na kranach. A w telewizorach – emisja WFP Bez Granic na żywo.

Edycje WFP Bez Granic odbędą się dwie, 8 sierpnia i 5 września. Transmisje na żywo będą przez Facebooka i YouTube. Wszystkie nagrania będą także dostępne na tych platformach, będzie je można obejrzeć w dowolnym momencie. Więcej informacji na stronie WFP.

Kategorie
Wydarzenia

Komentarze

Wspiera nas
logo Druguego Dna

Podobne wpisy