drugie dno

Co by tu sobie na WOŚP? Licytacje z kraftem w tle

Rok 2020 nie był nadzwyczaj fajny. A i początek 2021 niewiele lepszy. W ponurej i zimnej końcówce stycznia prawdziwą radością (przynajmniej dla niektórych) jest kolorowa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Która gra, jak gdyby nigdy nic. A z nią – choć nieco poobijana – branża piwna.

To dobra okazja, by wyrwać super limitowane piwo, prywatne zwiedzanie browaru, a nawet kąpiel w piwie. Przyjrzyjmy się, co można było (lub nadal można) zdobyć licytując aukcje na WOŚP. Inspiracja zaczerpnięta z fanpage Radio Wolny Kraft.

Pyszności

Obraz może zawierać: tekst „LICYTUJ W KOMENTARZACH SAVAGE 002 RASPBERRY WILD ALE Suoage 0001 AVD 29 wielka orkiestra Å›wiÄ…tecznej 2021 FINAŁ pomocy BROKREACJA”
zdjęcie: Facebook Brokreacja

Piwo leżakowane dwa lata w jesionowej beczce, dzikie i z malinami. Dodatkowo – mocno limitowane, a do tego butelka 0001. Taką propozycję złożyła Brokreacja na swoim fanpagu na FB, oferując piwo o wesołej nazwie Savage 002. Licytacja ruszyła od 55 zł, w chwili pisania tego tekstu kwoty przekraczały dziesięciokrotność tej sumy.

Jeszcze ciekawsze rekordy odnotował pierwszy Fortunatus III z numerem 1, wystawiony przez sklep i hurtownię Wild East Beers z Lublina. Licytacja na FB osiągnęła poziom powyżej 1600 zł!!! Doprawdy szokująca cena, choć trzeba przyznać, że Fortunatus to świetne piwo.

Gadżety

Nie samym piwem człowiek żyje. Nie mniej ważne dla fanów są gadżety. Tak więc szczeciński pub The Office wystawił na przykład kapslową mapę Polski. Elegancko wycięty kontur kraju mieści w sobie liczne otwory, w które można wkładać kapsle z różnych browarów. Aukcja zakończyła się kwotą 255 zł. Oprócz mapy można było także wylicytować szkolenia z degustacji piwa.

zdjęcie: Cydr Pełnia

Cydr Pełnia z kolei wystawił puzzle stworzone na podstawie grafiki artystki Kiciński. Aukcja trwa do 9 lutego, a szczęśliwy nabywca będzie miał co robić – bo puzzli jest 1000 szt.

Przeżycia i sensacje

Jednak nie oszukujmy się, najlepiej kolekcjonować jest doświadczenia. Tych browary dostarczają niemało.

Jan Olbracht Rzemieślniczy zaprasza na piwne spa, czyli „kąpiel w suszu piwnym” czymkolwiek on jest. A także „rytuał pielęgnujący masłem„. Brzmi ekskluzywnie. Uwaga: kąpiel zawiera degustację. Aukcja do 7 lutego.

Obraz może zawierać: 1 osoba, w budynku
łażnie/ zdjęcie Jan Olbracht Rzemieślniczy

Degustację zapewne zawiera także warzenie w browarze w Grodzisku Wielkopolskim. Tutaj mogą załapać się dwie osoby, ale cena nie jest niska: obecna kwota to ponad 1600 zł. Aukcja trwa do 2 lutego.

Samodzielnie warzyć piwo można nauczyć się z fachową pomocą Małopolskiego PSPD. Oferta jest kusząca, bo można wybrać sobie styl piwa, a następnie otrzymać 40 własnoręcznie wytworzonych butelek. A własne piwo, to jest coś. Aukcja do 1 lutego.

Nieco taniej można się zabawić we Wrocławiu w Wrocławskim Centrum Akademickim. W ramach miejskiego programu Mozart (czy Mozart bywał we Wrocławiu?) można wylicytować cały pakiet atrakcji, począwszy od wirtualnego warsztatu w ZOO, przez kurs sensoryczny piwa z browarem Profesja, warsztaty kawowe, aż po nocny przejazd pługopiaskarką. Co z pewnością nie jest rzeczą codzienną. Aukcja do 7 lutego.

zdjęcie: BrowarPalatum

Do 5 lutego można wylicytować wizytę w browarze ReCraft. A do 9 lutego degustację porterów z Masonem. Niezwykłą popularnością od kilku lat cieszy się kameralne zwiedzanie browaru Palatum połączone z posiłkiem zapewnionym przez Jareckiego. W tym roku udało się im wylicytować 2100 zł. Co trzeba przyznać jest piękną sumą.

29 finał WOŚP zbiera pieniądze dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Część aukcji nadal trwa, zachęcamy do licytacji, bo cel jest zbożny!

Zdjęcie: Stanisław Walas, wosp.org.pl

Kategorie
ArtykułyWydarzenia

Komentarze

Wspiera nas
logo Druguego Dna

Podobne wpisy

 • pomona konkurs domowy cydr

  Robiłeś cydr w domu? To jest konkurs dla ciebie

  Domowe alkohole to taki rodzaj przetworów, który „cieszy bardziej”. Tak, wytwarzanie piwa, wina, cydru czy nawet miodu pitnego w domu jest jak najbardziej legalne. Jedyne czego nasze prawo zakazuje,...
 • atak chmielu

  Chmiel atakuje znienacka

  Przemek Iwanek Sytuacja jest następująca: od miesięcy wszyscy ekscytują się, że krafty w sieci, tanio i dobrze! Postanowiłem sprawdzić doniesienia social-medialne i udałem się do marketu na literę Ą,...
 • Czy w 2021 doczekamy się festiwali piwa?

  W marcu 2020 przedwcześnie skończył się, ledwo rozpoczęty, sezon festiwali piwa. Od ponad roku organizatorzy imprez, a także fani piwa – przebierają nogami. Poszłoby się gdzieś na festiwal piwa....
 • pastry grodziskie piwo kraft alchemia podcast kraft magia drugie dno

  Pastry Grodziskie – jak uwarzyć

  Grodziskie nie jest bardzo popularnym stylem piwa. Niestety, niektórzy (złośliwi) porównują je do wody po parówkach. To nie pomaga. Tymczasem to prawdziwie polski styl, z którego powinniśmy być dumni!...