drugie dno

Co by tu sobie na WOŚP? Licytacje z kraftem w tle

Rok 2020 nie był nadzwyczaj fajny. A i początek 2021 niewiele lepszy. W ponurej i zimnej końcówce stycznia prawdziwą radością (przynajmniej dla niektórych) jest kolorowa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Która gra, jak gdyby nigdy nic. A z nią – choć nieco poobijana – branża piwna.

To dobra okazja, by wyrwać super limitowane piwo, prywatne zwiedzanie browaru, a nawet kąpiel w piwie. Przyjrzyjmy się, co można było (lub nadal można) zdobyć licytując aukcje na WOŚP. Inspiracja zaczerpnięta z fanpage Radio Wolny Kraft.

Pyszności

Obraz może zawierać: tekst „LICYTUJ W KOMENTARZACH SAVAGE 002 RASPBERRY WILD ALE Suoage 0001 AVD 29 wielka orkiestra Å›wiÄ…tecznej 2021 FINAŁ pomocy BROKREACJA”
zdjęcie: Facebook Brokreacja

Piwo leżakowane dwa lata w jesionowej beczce, dzikie i z malinami. Dodatkowo – mocno limitowane, a do tego butelka 0001. Taką propozycję złożyła Brokreacja na swoim fanpagu na FB, oferując piwo o wesołej nazwie Savage 002. Licytacja ruszyła od 55 zł, w chwili pisania tego tekstu kwoty przekraczały dziesięciokrotność tej sumy.

Jeszcze ciekawsze rekordy odnotował pierwszy Fortunatus III z numerem 1, wystawiony przez sklep i hurtownię Wild East Beers z Lublina. Licytacja na FB osiągnęła poziom powyżej 1600 zł!!! Doprawdy szokująca cena, choć trzeba przyznać, że Fortunatus to świetne piwo.

Gadżety

Nie samym piwem człowiek żyje. Nie mniej ważne dla fanów są gadżety. Tak więc szczeciński pub The Office wystawił na przykład kapslową mapę Polski. Elegancko wycięty kontur kraju mieści w sobie liczne otwory, w które można wkładać kapsle z różnych browarów. Aukcja zakończyła się kwotą 255 zł. Oprócz mapy można było także wylicytować szkolenia z degustacji piwa.

zdjęcie: Cydr Pełnia

Cydr Pełnia z kolei wystawił puzzle stworzone na podstawie grafiki artystki Kiciński. Aukcja trwa do 9 lutego, a szczęśliwy nabywca będzie miał co robić – bo puzzli jest 1000 szt.

Przeżycia i sensacje

Jednak nie oszukujmy się, najlepiej kolekcjonować jest doświadczenia. Tych browary dostarczają niemało.

Jan Olbracht Rzemieślniczy zaprasza na piwne spa, czyli „kąpiel w suszu piwnym” czymkolwiek on jest. A także „rytuał pielęgnujący masłem„. Brzmi ekskluzywnie. Uwaga: kąpiel zawiera degustację. Aukcja do 7 lutego.

Obraz może zawierać: 1 osoba, w budynku
łażnie/ zdjęcie Jan Olbracht Rzemieślniczy

Degustację zapewne zawiera także warzenie w browarze w Grodzisku Wielkopolskim. Tutaj mogą załapać się dwie osoby, ale cena nie jest niska: obecna kwota to ponad 1600 zł. Aukcja trwa do 2 lutego.

Samodzielnie warzyć piwo można nauczyć się z fachową pomocą Małopolskiego PSPD. Oferta jest kusząca, bo można wybrać sobie styl piwa, a następnie otrzymać 40 własnoręcznie wytworzonych butelek. A własne piwo, to jest coś. Aukcja do 1 lutego.

Nieco taniej można się zabawić we Wrocławiu w Wrocławskim Centrum Akademickim. W ramach miejskiego programu Mozart (czy Mozart bywał we Wrocławiu?) można wylicytować cały pakiet atrakcji, począwszy od wirtualnego warsztatu w ZOO, przez kurs sensoryczny piwa z browarem Profesja, warsztaty kawowe, aż po nocny przejazd pługopiaskarką. Co z pewnością nie jest rzeczą codzienną. Aukcja do 7 lutego.

zdjęcie: BrowarPalatum

Do 5 lutego można wylicytować wizytę w browarze ReCraft. A do 9 lutego degustację porterów z Masonem. Niezwykłą popularnością od kilku lat cieszy się kameralne zwiedzanie browaru Palatum połączone z posiłkiem zapewnionym przez Jareckiego. W tym roku udało się im wylicytować 2100 zł. Co trzeba przyznać jest piękną sumą.

29 finał WOŚP zbiera pieniądze dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Część aukcji nadal trwa, zachęcamy do licytacji, bo cel jest zbożny!

Zdjęcie: Stanisław Walas, wosp.org.pl

Kategorie
ArtykułyWydarzenia

Komentarze

Wspiera nas
logo Druguego Dna

Podobne wpisy

 • gastrofaza zlot foodtrucków najlepsze w polsce wfp

  Gastrofaza, czyli Zlot Foodtrucków 1 Ligi

  Już 21 marca na całe trzy dni przestrzeń przed wejściem na trybunę zachodnią stadionu Legii zmieni się w … parking.  Spokojnie! To temat bardziej dla głodomorów niż aktywistów miejskich,...
 • pies ratownik piwo wfp warszawski festiwal piwa

  Co psy ratownicy mają wspólnego z piwem?

  Zwierzęta towarzyszą nam na co dzień. Czy mieszkamy na wsi, czy w mieście. Nawet jeżeli nie mamy w domu własnego pupila, to choćby przechodząc chodnikiem możemy natknąć się na...
 • warszawski festiwal piwa

  Warszawski Festiwal Piwa w skrócie

  Warszawa okazała najlepszym miejscem do podróżowania w Europie w tym roku, wygrywając prestiżowy konkurs European Best Destinations. A już od dawna wiadomo, że Warszawski Festiwal Piwa to jeden z...
 • Cydr i miód nad Odrą

  1 i 2 kwietnia 2023 w samym centrum Starego Miasta we Wrocławiu, na Wyspie Słodowej w Concordia Design będzie można ponownie degustować, ale też kupić na wynos, produkty od...