Stołeczne Targi Rzemiosła – siła małych przedsiębiorców

Już 10 grudnia rozpoczną się dwudniowe Stołeczne Targi Rzemiosła. To pierwsza tego typu impreza, która nie skupia się na produktach, ale na twórcach. Ma to być prawdziwe święto ludzi i rzeczy – niezwykłych.

Na co dzień otaczają nas produkty masowe. Jednak coraz częściej zaczynamy dostrzegać wartość rzeczy unikatowych. Czy jeżeli chodzi o wystrój domu, biżuterię czy o bardziej prozaiczną, ale jakże ważną żywność. I choć nie zawsze możemy sobie pozwolić na jedzenie wyłącznie rzemieślniczych czy organicznych produktów, to doceniamy je w chwilach wyjątkowych. I taką wyjątkową imprezą mają być Stołeczne Targi Rzemiosła.

By rzemiosło rosło

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu ubrania szyte przez krawcową czy wiejskie produkty były czymś zwyczajnym. Dziś coraz trudniej o kaletnika, zduna czy bednarza. Mistrzowie starszego pokolenia odchodzą, często bez przekazania swojej wiedzy następcom. Niekiedy ze zdumieniem odkrywają, że popyt na ich usługi niespodziewanie rośnie i to w tempie lawinowym. Dziś aby zamówić beczkę u polskiego bednarza, piec kaflowy u zduna czy ręcznie szyte buty – trzeba niejednokrotnie ustawić się w długiej kolejce. O ile tylko uda się znaleźć rzemieślnika z wolnym terminem.

To jedna strona rzemieślniczej rewolucji. Z drugiej strony pojawiają się nowi twórcy, którzy stawiają na unikatowość i jakość swoich produktów. I potrafią zadbać o własną promocję w mediach internetowych. Niezwykłą popularność święcą ubrania hand-made, kosmetyki, czy ozdoby domu, jak świece czy ręcznie robione meble. Nie zawsze są to produkty nowe, ale często odnowione lub przetworzone powtórnie, bo dla nowych rzemieślników idea recyklingu i odpowiedzialnego podejścia do biznesu jest niezwykle ważna.

Przestrzeń dla Twórców – Stołeczne Targi Rzemiosła

Właśnie z myślą o takich ludziach powstały Stołeczne Targi Rzemiosła. Mają być przestrzenią dla rzemieślników, ludzi z pasją i ich niepowtarzalnych dzieł. W wywiadzie dla Business Insider jeden z pomysłodawców imprezy, Michał Lassota tak mówił o jej misji:

Wiemy, że jest już na rynku kilka podobnych eventów, niektóre nawet odbywają się dokładnie w tym samym czasie, co nasze targi, ale nas wyróżnia to, że sercem i motorem wszystkiego są nie przedmioty, ale ich wytwórcy.

Targi będą okazją do zobaczenia i zakupów rzeczy pięknych i jakościowych, ale także do rozmów z ich producentami.

Przekrój wystawców zapowiada się interesująco, od rzemiosła tradycyjnego, przez biżuterię, kosmetyki, wyposażenie wnętrz, aż po żywność, a nawet rzemieślnicze alkohole. To zresztą nie przypadek. Bowiem twórcami Stołecznych Targów Rzemiosła są organizatorzy doskonale znanego wszystkim fanom piwa Warszawskiego Festiwalu Piwa. Także miejsce może być znane: będzie to Stadion Legii Warszawa.

Kategorie
ArtykułyRynekWydarzenia

Komentarze

Wspiera nas
logo Druguego Dna

Podobne wpisy

 • gastrofaza zlot foodtrucków najlepsze w polsce wfp

  Gastrofaza, czyli Zlot Foodtrucków 1 Ligi

  Już 21 marca na całe trzy dni przestrzeń przed wejściem na trybunę zachodnią stadionu Legii zmieni się w … parking.  Spokojnie! To temat bardziej dla głodomorów niż aktywistów miejskich,...
 • pies ratownik piwo wfp warszawski festiwal piwa

  Co psy ratownicy mają wspólnego z piwem?

  Zwierzęta towarzyszą nam na co dzień. Czy mieszkamy na wsi, czy w mieście. Nawet jeżeli nie mamy w domu własnego pupila, to choćby przechodząc chodnikiem możemy natknąć się na...
 • warszawski festiwal piwa

  Warszawski Festiwal Piwa w skrócie

  Warszawa okazała najlepszym miejscem do podróżowania w Europie w tym roku, wygrywając prestiżowy konkurs European Best Destinations. A już od dawna wiadomo, że Warszawski Festiwal Piwa to jeden z...
 • Cydr i miód nad Odrą

  1 i 2 kwietnia 2023 w samym centrum Starego Miasta we Wrocławiu, na Wyspie Słodowej w Concordia Design będzie można ponownie degustować, ale też kupić na wynos, produkty od...