warszawski festiwal piwa

Warszawski Festiwal Piwa w skrócie

Warszawa okazała najlepszym miejscem do podróżowania w Europie w tym roku, wygrywając prestiżowy konkurs European Best Destinations. A już od dawna wiadomo, że Warszawski Festiwal Piwa to jeden z najistotniejszych przystanków na mapie atrakcji zwycięskiej stolicy i przyciąga wielu turystów z zagranicy. Nie tylko Polacy wiedzą, że warto zarezerwować te dni marcowe dni i pojawić się na ten imprezie. A kto jeszcze nie był powinien to sprawdzić. Z pewnością się nie zawiedzie, bo na odwiedzających czeka mnóstwo różnych inicjatyw.

WFP odbędzie się po raz piętnasty. Warto dodać, że poprzednią edycję, która odbyła się jesienią 2022 roku odwiedziło aż 17 000 osób. Ale organizatorzy nie spoczywają na laurach i liczą, że odwiedzi ich jeszcze więcej osób. I przygotowują dla nich jeszcze więcej atrakcji. – Bardzo się cieszymy, że Warszawa została wybrana turystycznym kierunkiem roku 2023 i jesteśmy dumni, że od przeszło dekady dokładamy do tego swoją cegiełkę – mówi Paweł Leszczyński, pomysłodawca i jeden z organizatorów festiwalu.  

(S) sprawdzone punkty

W dniach 23-25 marca na stadionie warszawskiej Legii będą czekać sprawdzone punkty: Strefa Nowych Browarów na parterze, automaty i piłkarzyki oraz sala warsztatowa na pierwszym piętrze, a w sercu festiwalu, na drugim piętrze – scena z wykładami. Nie zabraknie też strefy planszówków i gier zręcznościowych. 

Przed wejściem na stadion będzie czekała znana i lubiana fińska sauna ze strefą relaksu. Na dworze też, jak zwykle – znajdzie się coś nawet dla największego głodomora – siedemnaście starannie wyselekcjonowanych foodtracków zaserwuje dania z różnych stron świata.

(T) Targi rzemiosła

Co ciekawe, na WFP będzie można kupić nie tylko rzemieślnicze piwo, ale także inne wyroby:  portfel, torbę, plecak, nerkę czy skarpetki i inne rękodzielnicze cuda. Bo jako coś zupełnie nowego 15. WFP wprowadza STR, czyli Strefę Targów Rzemiosła, która miała swój debiut w grudniu 2022 jako osobna impreza.  – To można powiedzieć, nowa marka, którą chcemy rozwijać pod skrzydłami festiwalu – wyjaśnia Michał Lassota, kolejny z organizatorów. – Pomysłów mamy dużo i wciąż wprowadzamy nowe – informuje. 

(O) Okołofestiwalowe atrakcje 

Jednak 15. WFP. to nie tylko browary (i chmiel), ale całe spektrum okołofestiwalowych atrakcji, masterclassy, czyli degustacje połączone z nauką jak smakować piwo (będą odbywać się po polsku i angielsku).

Ciekawie prezentuje się chociażby festiwalowy merch –  To nie gadżety reklamowe z logiem WFP, które zmyje się po pierwszym cyklu w zmywarce, ale produkty najlepszej jakości, pochodzące z materiałów z recyklingu, które posłużą długi czas. Tworzymy je nie żeby zarobić, ale z szacunku dla odwiedzających WFP – mówi Leszczyński. Zestawy gadżetów, a w nich, m.in. wspomniany już szalik, nerkę, bidon czy szklankę już dziś można zamawiać w przedsprzedaży na stronie festiwalu.

(L) Ludzie 

WFP stawia na ludzi. Rzemieślników i rękodzielników po jednej stronie, świadomych konsumentów po drugiej. – Jesteśmy festiwalem rodzinnym. Stąd planszówki, automaty, gry zręcznościowe. Przy kapslach mogą świetnie bawić się i dorośli, którzy na chwilę wrócą wspomnieniami do lat 90. 80. (i wcześniejszych), jak i ich dzieciaki, które będą miały okazję dowiedzieć się czegoś o przeszłości rodziców – tłumaczy Michał Lassota. – Na WFP przychodzą często całe rodziny. Stąd pokój dla rodzica z dzieckiem i otwartość na czworonożnych przyjaciół – kilkakrotnie na cele związane właśnie z pomocą zwierzętom szły charytatywne środki zebrane na festiwalu.

(I) Intensywne wrażenia (i wyzwania)

W tym roku pojawiają się nowe akcje charytatywne, a właściwie ciekawe wyzwania. To Wybiegaj Browarka i Wolny Kraft Sport. Oczywiście,  będą mogli brać w nich udział jedynie zdrowi i trzeźwi uczestnicy.  

(A) A jak alkohol

Wielu powie – to wszystko brzmi świetnie, ale WFP to jednak piwo, a piwo to alkohol. Na to też organizatorzy znaleźli receptę. We współpracy ze Stowarzyszeniem OD-DO wykorzystują imprezę na Legii, żeby edukować, jak pić odpowiedzialnie. Jesienią stworzyli wspólnie krótki poradnik odpowiedzialnego spożywania alkoholu.

Jak widać, Festiwal się rozrasta razem ze swoją społecznością. I zmienia się – tak jak zmienia się stolica. Podobnie jak Warszawa, jest coraz częściej zauważany przez zagraniczne media i zagranicznych turystów i coraz chętniej przez nich odwiedzany. Pojawiają się wyjątkowe browary z zagranicy. 

Zmienia się dużo. Nie zmienia się jakość. Nie może. Festiwalowi w sercu zwycięskiej turystycznej destynacji roku po prostu nie wypada być tylko dobrym. Musi być po prostu najlepszy.

WFP w pigułce – linki

– lista wystawców i szczegółowe informacje po polsku i po angielsku

aktualności

– bilety do kupienia na stronie festiwalu i na eventim.pl

Kategorie
ArtykułyWydarzenia
1 komentarz
 • Co psy ratownicy mają wspólnego z piwem? – Kraftmagia
  11 października 2023 at 21:47

  […] Artykuły Warszawski Festiwal Piwa w skrócie […]

 • Komentarze

  Wspiera nas
  logo Druguego Dna

  Podobne wpisy