birbant piwo drugie dno puszka

5 puszek i jedna butelka, które mówią: weź mnie

Przemek Iwanek

Chciałem dać tytuł „5 puszek, które polubisz”, ale przypomniało mi się stare porzekadło o grających cyganach. Zatem dziś będzie o nowych puszkach (i butelce), których estetyka trafia w moje osobiste gusta. Czyli przegląd sztuki etykieciarskiej wraz z komentarzem.

Mrocznie wszędzie, co to będzie

Puszki robią się coraz ładniejsze. I tak powinno być. Sztuka użytkowa, sztuka na usługach przemysłu – to najwyższa forma sztuki!

Na początek browar Birbant, który nie tylko puszkował jako jeden z pierwszych browarów, ale i postanowił robić opakowania ładne. Do tego forma piw zdaje się być coraz wyższa. I nie jest to tylko moje zdanie. Good job. Spójrzcie, jak wyglądają opakowania dwóch imperialnych stoutów: puszeczki lizać!

birbant piwo drugie dno puszka
zdjęcie: Birbant (Facebook)

Odkręć pan ten szpunt

Browar Szpunt nie od dziś tworzy grafiki niebanalne. Puszki, zdaje się, dodały im jeszcze skrzydeł. Czego przykład widać poniżej.

I co, można zrobić „kreskówkową” etykietę, która nie wygląda jak zajumana dzieciom z przedszkola? Można.

Stawiałbym na meblościance.

drugie dno kraft magia szpunt piwo puszka browar
zdjęcie: Szpunt (Facebook)

Kreatywna kreacja

Nie wszystkie grafiki Brokreacji wywołują we mnie emocje. Natomiast nowa seria #calltocreate tworzona z różnymi artystami – jak najbardziej tak! I są to emocje niemałe i bardzo pozytywne.

Już etykieta z dzieciątkiem i macką ośmiornicy była mocna. A te puszeczki z DDH IPA: klękajcie narody! Cudo! Tak to powinno się robić. Jestem pod wrażaniem. Zobaczcie sami:

brokreacja piwo puszka drugie dno kraft magia piwo
zdjęcie: Brokreacja (Facebook)

Autorami grafik są Zofia Zabrzeska i Antoni Kuźniarz

No i butelka

Kooperacja Pinty i Maltgardena… Maltgardenu… Ogrodu Słodyczki zaowocowała 3 piwami o wspólnej bazie i estetyce etykiet.

I szczerze mówiąc, butelka More Cocoa podoba mi się najbardziej. Bardziej niż puszka – właściwie to nie wiem czemu. Jakoś to bardziej gra ze sobą. W każdym razie na butelce jest oszczędnie, minimalistycznie, słodyczkowoogrodowo, gustownie. Nawet użycie brązu tu nie szkodzi! To dobre jest, browar Pitna!

zdjęcie: Pinta (Facebook)

Co łatwo dostrzec, wszystkie powyższe przykłady są mockupami. To taka forma wirtualnych makiet. Można więc przypuszczać, że na żywo wyglądają mniej spektakularnie. Ja jednak nie mam wątpliwości: dobre projekty zawsze się obronią.

Kategorie
ArtykułyRynek

Komentarze

Wspiera nas
logo Druguego Dna

Podobne wpisy

 • Stołeczne Targi Rzemiosła – siła małych przedsiębiorców

  Już 10 grudnia rozpoczną się dwudniowe Stołeczne Targi Rzemiosła. To pierwsza tego typu impreza, która nie skupia się na produktach, ale na twórcach. Ma to być prawdziwe święto ludzi...
 • Piwne Ciekawostki

  Tomasz Dygowski, chodzmynapiwo.wordpress.com PIWNE CIEKAWOSTKI 1. Starożytne Piwo Pierwsze wzmianki o piwie sięgają czasów starożytnych Sumerów (4000 lat p.n.e.). Archeolodzy odkryli ich przepis na piwo orkiszowe, wyryty na glinianej...
 • zasay dobrej zabawy

  Proste zasady dobrej zabawy

  Wolny Kraft Stowarzyszenie Od-Do działa od 21 lat. Zajmuje się wspieraniem osób z syndromem DDA/DDD, czyli dorosłych dzieci alkoholików oraz dorosłych dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Stowarzyszenie tworzą świetni ludzie,...
 • WFP Warszawski Festiwal piwa

  E-odznaka za degustację, czyli witamy na Warszawskim Festiwalu Piwa

  Mirek Kołodziejczak Globalny serwis oceny piwa i Warszawski Festiwal Piwa – najważniejszy festiwal piwa rzemieślniczego w Europie Środkowo-Wschodniej po raz drugi łączą siły. W nagrodę za degustację festiwalowego trunku...